کارگروه ارتباط با صنعت

 

بسمه تعالی

“کسانی که موفق اند باور داشته اند که می شود ..”

“این روزها اگر ایده نداشته باشی و درباره استارتاپ و کسب وکار خودت حرفی نداشته باشی، ممکن است به داشتن تفکر کارمندی و نداشتن خلاقیت متهم شوی”. این طرز فکر نشان دهنده همه­گیر شدن مبحث کارآفرینی در جامعه امروز کشور عزیزمان ایران است. برای ما دانشجویان لازم است تا با مباحث کارآفرینی آشنا شده و به آموختن این مهارت­ها اهتمام ورزیم. شاید در نگاه بعضی وارد شدن به این مبحث بسیار ساده و به نظر بعضی دیگر مبحثی بسیار پیچیده و پر تلاطم باشد. بی شک برای ورود به هر عرصه­ای نیاز به دانش و مهارت خاص آن رشته است.

برای شروع کارآفرینی به سه چیز نیاز داریم:

۱ – عزم و اراده آهنین!
۲ – حمایت و تشویق
۳ – آموختن مهارت‌های عملی کارآفرینی

ما قصد داریم در” کارگروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت” در ابتدا اعضا را با فعالیت­های کارآفرینی آشنا کرده و با برگزاری کارگاه­های آموزشی، سمینارهای کارآفرینی، جلسات با کارآفرینان برتر و همچنین کافه پاتوق کارآفرینی مهارت­های لازم برای ورود به این عرصه را به اعضا آموزش داده و بستری مناسبی برای رشد و خودکفایی این عزیزان ایجاد نماییم.

عمده فعالیت “کارگروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت” ایجاد بستری مناسب برای ورود دانشجویان به بازار کسب و کار است. لازمه رسیدن به این هدف شناخت مناسب موقعیت­های شغلی، نیازهای جامعه و به تبع آن نیاز صنعت، روند تکنولوژی و … می­باشد. در این راستا سعی شده با برگزاری بازدید از تولیدی­های کوچک، کارخانجات و… دانشجویان را با بازار کار و صنعت آشنا کرده و دانشجویان مستعد را به این بخش معرفی نماید، همچنین در راستای شکوفایی استعداد دانشجویان از طرح­ها و ایده­های مبتکرانه آنان حمایت کرده و زمینه لازم را برای معرفی به صاحبان سرمایه برای سرمایه­گذاری در این طرح­ها فراهم آورد.

یکی از معضلات دانشجویان یزدی دانشگاه­های تهران عدم شناخت ظرفیت­ها و پتانسیل­ای بازار کار استان عزیزمان یزد می باشد که باعث کاهش انگیزه آنان برای بازگشت به شهر یزد شده است. یکی دیگر از معضلات دانشجویان در فصل تابستان هماهنگی با واحدهای صنعتی و خدماتی جهت گذراندن کارآموزی و کارورزی است، این کارگروه در نظر دارد با ایجاد پل ارتباطی موثر بین دانشجویان و صنعت زمینه را برای حضور هرچه موثرتر دانشجویان در صنعت فراهم آورد. از آنجایی که شهر یزد نیز به عنوان شهری صنعتی شناخته شده و صاحب صنایع مختلف و مادر می باشد می توان از این پتانسیل استفاده کرد و دانشجویان علاقه مند به گذراندن کارآموزی در این واحدها را به صنایع مربوطه معرفی نمود.

در پایان از تمامی دانشجویان عزیزی که دغدغه کار و یادگیری مهارت­های لازم برای ورود به بازار کار را دارند دعوت می شود در این کارگروه عضو شده و با همکاری و کار تیمی به سوی هدف­های ذکر شده قدم بردارند.

” بهترین راه برای پیش­بینی آینده ساختن آن است.”

 

با تشکر
حسین افخمی
سرپرست کارگروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت

آخرین اخبار و برنامه های کارگروه کارآفرینی و ارتباط با صنعت:

[rpfc_recent_posts_from_category category=”11″ posts=”20″]